Filma Online

The Longest Yard (2005)

The Longest Yard    

PG-13 113 min KomediKrim

6.3
IMDB: 6.3/10 115290 votes

, , ,

2 wins & 15 nominations.

USA

1742

Report error

Pol “Laraman” Kruja ishte një superyll i ragbit, ama ajo kohë për të ka përfunduar. Kur arrestohet nën akuzën që po ngiste makinën i dehur, Poli merr vesh se ishte kërkuar që veçanërisht të shkonte në burgun Allenvill nga drejtori Hejzën, i cili kishte menduar që t’i shfrytëzonte aftësitë dhe vizionin e Polit për ekipin e tij të ragbit. Pasi që i caktohet për detyrë që të formoj një ekip ragbi me të burgosurit për të luajtur kundër rojeve në një ndeshje “miqësore”, Kruja sheh vetën brenda një loje shumë interesante.

No links available
No downloads available

Related movies