Filma Online

The Proposition (2005)

The Proposition    

R 104 min DramëKrim

7.5
IMDB: 7.5/10 41,541 votes

, , ,

13 wins & 26 nominations.

Australia, UK

2799

Report error

Australi, 1880. Kapiteni Stanli më në fund arrin të kap Çarlin dhe Majk Bërns, dy nga vëllezërit famëkeq Bërns, të njohur si vrasës dhe kriminelë. Për të arritur pjesën tjetër të bandës, Stanli i ofron Çarlit një shkëmbim: “Për të shpëtuar jetën e Majkit, ai duhet të dorëzojë kreun e bandës, vëllanë e madh Arturin, gjallë ose vdekur!

No links available
No downloads available

Related movies